درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات فیلم آموزشی
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 202112
رتبه:4
604
182
25
1154
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) نکات و تجربیات (استان البرز ، کرج ، جاده چالوس ، تونل هفت)

تاریخ 7 ماه قبل
نظرات 3
بازدیدها 148

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت )

سلام خدمت همراهان توسینسویی و روزتون بخیر. این روزها وقتی صحبت از پاکسازی طبیعت میشه همه ما تصویر ده-بیست نفر به ذهنمون میاد که جلیقه های رنگی یکدست پوشیدن و آرم جای خاصی روی اون جلیقه ها نوشته شده و در نهایت چندتا کیسه فریزر یا چندتا کیسه پلاستیکی کوچیک زباله جمع میکنن و اخبار نشونشون میده. امروز و در این ویدیو به شما نشان می دهیم که اگر واقعا بخواهید پاکسازی طبیعت ( توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) را مطالعه فرمایید.) انجام شود حتی در یک محیط کوچک چه مقدار زباله جمع می شود.

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) نکات و تجربیات ( استان البرز ، کرج ، جاده چالوس ، تونل هفت )


نکاتی درخصوص توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت )


در طی کلیپ ، نکاتی که برای فعالیت از نوع توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) لازم است درنظر داشته باشید نیز ذکر شده. یک سری نکات را هم اینجا در میان می گذارم منجمله :

 • در طی این کار شما بارها خم و راست می شوید و زباله ها را تا کیسه ها حمل می کنید بنابراین پیش از شروع، حتما تغذیه ای مقوی برای خودتان درنظر بگیرید.
 • بردن آب و حتی آشامیدنیهایی مانند آبمیوه را فراموش نکنید. در طی این ویدیو هرکدام از ما حدود 2 بطری آب معدنی ، و دو بطری نوشیدنی انرژی زا مصرف نمودیم و بعد از اتمام هم در راه هرکدام یک لیوان بزرگ آب هنودوانه خوردیم.
 • توان افراد در فعالیت از نوع توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت )، متفاوته. لازم نیست محدوده های بزرگ انتخاب کنید و یا اگر محیط بزرگی رفتید لازم نیست همه آن را تمیز کنید، هر کدام از ما اگر هربار که به گردش می رویم حتی به اندازه یک کیسه زباله جمع کنیم به مرور شما الگو می شوید و با بیشتر شدن تعداد کسانی که این کار را می کنند دیگر روزی می رسد که زباله نمی بینیم.

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) نکات و تجربیات ( استان البرز ، کرج ، جاده چالوس ، تونل هفت )


 • برای کمک به توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت )، نقشهای مختلفی وجود دارد. برای مثال یک نفر به ترویج این فرهنگ کمک می کند و آموزش می دهد ، یک نفر لوازم لازم را در اختیار دیگران قرار می دهد مثلا یک فروشگاه بین راهی کیسه زباله را بصورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهد و یا همانطور که در این ویدیو می بینید، شهروندی که وانت دارد قسمت هماهنگی بردن زباله ها به زباله دانهای شهرداری را به عهده می گیرد.
 • بعد از جمع آوری زباله ها بایستی آنها را در مسیر ماشین های جمع آوری زباله های شهرداری قرار داد اگرنه رها شدن کیسه های زباله یا زباله های انباشته همانجا می مانند و منظره بدی ایجاد می کنند.
 • بعضی زباله های خوراکی مانند زباله های میوه مورد استفاده موجودات قرار می گیرند و یا تبدیل به کود می شوند و گذاشتن آنها در طبیعت بد نیست اما انداختن آنها در رودخانه ها و یا پرت کردن آنها مانند حیوانات به اطراف صحیح نیست و باید آنها را در جایی دور از محل تردد و تجمع انسانها قرار داد.
 • زباله های پلاستیکی ، تنقلات ، شیشه و خلاصه اشیایی از این قبیل در طبیعت تجزیه نمی شوند و برای همیشه می مانند. بهتر است هنگام سفر ، یک کیسه پلاستیکی کوچک همراه ببرید و این مواد را تا رسیدن به جایگاه زباله حمل کنیم.
 • توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) و برداشتن زباله از روی زمین و جمع کردن زباله از روی زمین نه تنها کسر شان نیست بلکه اگر می دیدید در طی هر بار طباله جمع کردن چقدر از ما تشکر می شد متوجه می شوید که یک کار خداپسندانه و محترمانه هست اگرنه بنظرتان یکی از بنیانگذاران بزرگترین وبسایت فناوری اطلاعات کشور، دست به این کار می زد ؟

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) نکات و تجربیات ( استان البرز ، کرج ، جاده چالوس ، تونل هفت )


 • مکان و زمان جمع آوری زباله مهم نیست. خیابان، طبیعت، شهر، کوهستان، صحرا، دریا و خلاصه هرجایی حتی اگر کشور خودتان نباشد ثواب هست.

توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) نکات و تجربیات ( استان البرز ، کرج ، جاده چالوس ، تونل هفت )


چند نکته دیگر


اگر شما هم از طبیعت دوستان هستید، هروقت دست به گردش از نوع توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت ) زدید ، کلیپ یا عکسهایتان را در بخش توریسم و یا طبیعت وبسایت توسینسو قرار دهید تا فرهنگسازی شود و اگر نگران آپلود و حجم اینترنتتان هستید در جریان باشید که این وبسایت به عنوان یکی از دویست سایت برتر ایران، امتیاز حجم نیم بها دارد یعنی حجم آپلود و دانلود در این سایت ، برای شما نصف درنظر گرفته می شود.
توریسم سبز ( پاکسازی طبیعت )


برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • بسیار خوب و عالی بود
 • سلام خدمت بزرگواران و مهندسای عزیز واقعا کار عالی ای کردید
  خیلی حال کردم مخصوصا از فروتنی شما ... بعضی ها که کاره ای هم نیستن خودشونو میگیرن و اصلا وضعی ... ولی این کار شما خیلی ارزش داره واقعا افرین 😍🌹
 • سلام . ممنون. واقعا باید از مهندس نصیری که این حرکت رو شروع کرد و مهندس عابدینی که همیشه پایه حرکات خداپسندانه هستند تشکر کنم.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید