درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 209049
رتبه:4
608
256
28
1192
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگام

تاریخ 2 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 52

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگام


جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگاموقتی میرید قشم تصورتون از جزیره عوض میشه و از اون به بعد هروقت میگن جزیره منتظرید یک کشور ببینید. اما وقتی میرید هنگام دوباره جزیره براتون یک خشکی کوچک و آرام میشه با مردمان بومی و ساحلی که مرغهای دریایی در اون پرواز میکنن.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگاماولین چیزی که در ورود به این جزیره متوجه میشید مرغهای دریایی ای هست که دور شما پرواز می کنند و در ساحل جزیره ، پیش از دیدن ماهیهای آکواریومی آبی رنگ، بازار فروشندگان محلی را می بینید.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگامالبته ما این سری خوش شانس بودیم و یک موسیقی زنده هم دیدیم. زبانشان برام آشنا نبود ولی آهنگ و ریتم دلنشین و آرامبخشی داشت. در نظر داشته باشید این افراد جهت جمع آوری پول برای مایحتاج سفرشان آهنگ می نوازند پس چه اینجا و چه در هرکجای دنیا اگر از موسیقی آنها استفاده می کنید حتما مبلغی بهشون پرداخت کنید.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگامدر این بازارچه انواع صنایع دستی محلی را می بینید. من هم یک خرچنگ خشک شده خریدم که بسیار ماهرانه خشک شده بود و حتی شاخکهای پاهایش هنوز به بدنش متصل بود و با دیدن ناخن های تیز پاهاش فهمیدم چرا روز قبلش نتونسته بودیم یکی از همین نوع خرچنگ رو از زیر یک صخره بیرون بیاریم چون پاهاش مثل میخ داخل زمین بوده.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگامیک نکته ای که در خریدهاتون در این جزیره باید بگم اینه که اگرچه بیشتر چیزهایی که می بینید با محصولات دریایی ساخته شده ولی تعجب نکنید اگر خواستید سینی صدفی بخرید و زیرش نوشته شده بود Made in China پیش میاد...

یک نکته فرعی در مورد جزیره هنگام بگم اون هم اینکه یکی از جذابیتهای سفر، خوردن غذاهای محلیه و اگر اسم سمبوسه رو شنیدید در این جزیره میتونید سمبوسه های خوشمزه ای میل کنید. از من میشنوید سمبوسه میگو بگیرید. شاید بپرسید چرا میگو؟ چون سمبوسه سیب زمینی 7 هزار تومن بود و سمبوسه میگو ده هزار تومن و طبیعتا سمبوسه میگو با این قیمت و تازگی و خوشمزگی هیچ کجای دیگه گیرتون نمیاد.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگامهنگام برگشت قایقران در نقطه ای ایستاد که ماهیهای آکواریومی آبی رنگی در اون نقطه جمع میشدند که خب البته من و سایر مسافرین فقط میدیدیم یه چیزای آبی رنگی اون زیر وول میخورن نمیدونم که بخاطر ابری بودن هوا بود یا همیشه همینطوره ولی اگر به جزیره هنگام می روید و دوست دارید این ماهیها را از نزدیک ببینید حتما نان همراه داشته باشید.

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگامآهان راستی یادم رفت یک نکته فرعی دیگه هم هست که اگر از اسکله شیب دراز به سمت هنگام بخواین برین این شتر پر ناز و کرشمه رو هم می بینید که آپشن هم داره یعنی روش سیستم و باند هم هست و صاحبش اسمش رو گذاشته جومونگ !

جومونگبه شخصه داخل جزیره نرفتم و به همان بازارچه محلی قناعت کردم چون هم وقتمان کم بود و هم تا جایی که چشمم می دید نکته جالبی برای بازدید نبود و فقط خانه های محلی بود هرچند قایقران می گفت داخل جزیره بعدا بروید چون دیدنی است و خانه های محلی برای اقامت دارد. بعدا حتما خواهم رفت...

جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگام


*********
امیدوارم مورد استفادتون واقع بشه و اگر شد پسند یادتون نره :)
بخاطر داشته باشین شما هم میتونین دانسته های خودتون رو در توسینسو به اشتراک بگذارید.
--

نویسنده : مهندس پویان عارف پور
منبع : جزیره توریسم وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد .


برچسب ها
ردیف عنوان
1 جاذبه های گردشگری ایران - کویر مصر
2 جاذبه های گردشگری ایران - آبشار نمکی
3 جاذبه های گردشگری ایران - قلعه بیاضه
4 جاذبه های گردشگری ایران - برجهای خرقان
5 جاذبه های گردشگری ایران - بازار سعدالسلطنه قزوین
6 جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جنگل حرّا
7 جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، دره ستارگان (ستاره کفته)
8 جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، دلفین های جزیره هنگام
9 جاذبه های گردشگری ایران - این قسمت : قشم ، جزیره هنگام
10 جاذبه های گردشگری ایران – این قسمت : قشم ، تنگه چاهکوه
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید