درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 209049
رتبه:4
608
256
28
1192
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 50

شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند • بارسلونا در اسپانیا
تعجب کردید که دومین شهر بزرگ اسپانیا را در فهرست شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند دیدید ؟ بازسلونا بعد از پاریس و لندن ، سومین رتبه بازدید توریستها در بین شهرهای اروپایی را دارد. در اسپانیا سالانه بیش از پانصد جیب بری رخ می دهد که بیشتر آنها در بارسلوناست.


 • قاره در مصر
شهر 9 میلیون نفری قاهره که عنوان 24 ساعته ترین شهر دنیا را دارد (یعنی تقریبا در تمام ساعات شبانه روز فعالیت آنلاین دارد و همانقدر که روزها فعال است شبها نیز بخشهای مختلف آن فعال اند) . ولی این شهر از سه لحاظ خطرناک است و در فهرست شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند قرار می گیرد :
1- برای بانوانی که تنها در معابر تردد می کنند. چه مزاحمت ها چه دزدی.
2- نزاعهای سیاسی که گاهی به خیابانها می کشد.
3- کلاهبرداریهای خاص قاهره. برای مثال شتر سواری رایگان است و یا چیزی حدود 5 دلار ولی پیاده شدن از شتر تا پنجاه دلار هزینه دارد ! یعنی یا پنجاه دلار میدید و شتر میشینه و شما پیاده میشین و یا همونطوری شتر می ایسته و شما باید از اون ارتفاع بپرین پایین! یا دیده شده افرادی با لباس توریست در حالی که لیوان قهوه داغ دستشان هست کنار مسافران می آیند و وانمود می کنند بطور تصادفی قهوه را روی مسافری ریخته اند و بعد وانمود می کنند می خواهند کمک کنند لباستان را پاک کنید یا درآورید ولی جیبتان را می زنند.


 • پاتایا در تایلند
خب خداروشکر ما ایرانیها که اصلا تایلند مخصوصا پاتایا نمی ریم که ... ما مسلمانان ایران رو چه به شهر "میکده ها" که دوهزارتا میکده داره ؟! والا ! اما خب از خطرش می نویسم که یه موقع اگر خدای نکرده زبونم لال از احتمالات محال یه موقع یکی از هموطنای ایرانی ما محض اینکه دیگه همه جای دنیا رو دیده بود و همین یک نقطه در دنیا رو ندیده بود و خواست ببینه در جریان باشه که پاتایا جزو شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند هست !!!
1- غذاهای پاتایا بسیار آلوده هست و اگر با یک تور مطمئن به آنجا نروید احتمال زیادی دارد که دچار مسمومیت غذایی شوید. البته خود بومیها آنقدر غذاها را با ادویه های تند مصرف می کنند که خیلی باکتریا خودشون میگن "هو وحشی ! چه خبره!" و میذارن میرن ولی توریستها اغلب چون غذا را تند نمی خورند این امتیاز را ندارند.
2- رانندگیهای خطرناک شهروندان. اگر پیاده روی رفتید و خواستید از خیابان عبور کنید خیلی مراقب باشید چون بلانسبت رانندگان وطنی، آنجا رانندگان قوانین را خیلی ندید می گیرند.


 • یوهانزبرگ در آفریقا
به عنوان شهری که سالانه 28 میلیون نفر مسافر در فرودگاهش دارد و طبیعت چشم گیری دارد خیلی طبیعی است که یکی از شهر های مورد توجه توریستها باشد ولی در این شهر هنوز مبحث نژادها مطرح هست و هنوز عده زیادی ، ظلمهای زمان برده داری و تبعیض نژادی را فراموش نکرده اند برای همین در کمترین حالت، به سفیدپوستان خیلی خیره می شوند و در حالتی بدتر هدف دزدی قرار می گیرند و بد نیست بدانید آمار دزدی در این شهر 350 فقره است ... روزانه!


 • دوبی در امارات
در حالت عادی خطری متوجه شما نیست بخصوص وقتی با تور به مسافرت رفته باشید و خاطرات خوبی از هموطنان می شنوید که پولشان را در آنجا خرج می کنند ولی در بسیاری مکانها اگر شما بعنوان یک مرد به بانوان محلی زل بزنید یا بعنوان یک خانم کمی لباستان بدن نما باشد احتمال پیشامد شر وجود دارد. بنابراین فقط در مکانهای توریستی و با تور یا راهنما به آنجا بروید.


 • ناپل در ایتالیا
یکی از بزرگترین شهرهای ایتالیا. خانه پدری پیتزا. دارای بیش از چهارصد کلیسای تاریخی و 3 قلعه. همه چیز عالی بجز خطر جیب بری و کثیفی خیابان که اینجا را جزو شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند قرار می دهد.


 • تیهوانا در مکزیک
من شک دارم خیلی توریستی محیوب بشه و بنظرم پذیرش زیاد مسافرینش بخاطر بودن در مرز آمریکاست . افراد زیادی که برای ورود قاچاقی به آمریکا به آنجا می روند. اگرچه آخر هفته های مهیجی به واسطه فستیوالهای مختلف در آنجا وجود دارد اما بواسطه راههای زمینی و دریایی ، خوراک دست اندرکاران مواد مخدر هم هست و تردد قاچاقچیان مواد و انسان هم آنجا زیاد است.


 • مومبای در هند
خانه بالیوود. در این شهر گداها به شما به شکل کیف پول نگاه می کنند و علاقه دارند مثل سیریش به شما بچسبند تا پول بگیرند حتی عده ای از آنها به شکل یوگی ها و راهبها در می آیند. بیشترین آمار مزاحمت و تجاوز برای خانمها در هند نیز در این شهر هند رخ می دهد. ترکیب عدم رعایت بهداشت بسیاری از مناطق و گرما هم در این شهر پتانسیل بیماریها مخصوصا مسمومیت مواد غذایی را زیاد می کند.


 • ریو در برزیل
صاحب آبی ترین آسمان در دنیا. کارناوالهای زیبا. بیش تز صد ساحل جزیره ای. ولی در این شهر بدون راهنمای مطمئن نروید و بخصوص شبها تنها پیاده روی نکنید و حتی در روزها به محله های پایین شهر نروید زیرا سارقان زیادی در این شهر هستند که از بکار بردن خشونت و استفاده از چاقو نیز مشکلی ندارند.


 • پاریس در فرانسه
فیلم Teken که یادتون هست ؟ دنیای توریسم را شوکه کرد ولی تعجب نکنید. بجز اینکه در پاریس دستفروشان زیادی هستند که هر چیز را به چند برابر قسمت به شما می فروشند ، شیادیهای خیابانی پاریس هم مشهور هست. توصیه خبرگان این است که اصلا با آنها وارد صحبت نشوید. یادتان باشد معملترین راه آنها برای باز کردن صحبت با شما این هست که به انگلیسی می پرسند Do you speak English? در پاسخ به فارسی جواب دهید و بروید. اگر به انگلیسی پاسخ مثبت دهید یک قصه غم انگیز را با چهره ای مظلوم و دوست داشتنی برایتان می گویند و خلاصه از شما پول می خواهند یا به قول خودمان اینها "گدای محترم" هستند. خطرناک نیستند ولی شما برای گردش و تفریح رفته اید نه یک فیلم وقت گیر اشک آور.


نکته


اگر شما هم تجربیاتی از سفر دارید که برای دیگران می تواند مفید باشد می توانید در وبسایت توسینو با دیگران در میان بگذارید. حتی می توانید از شهرمحل سکونت و یا شهری که برای مسافرت رفته اید ویدیو تهیه کنید و در وبسایت توسینسو بگذارید و در جریان باشید حجم اینترنت شما نیم بها محسوب می شود زیرا توسینسو جزو دویست سایت برتر ایران می باشد و ترافیک و حجم شما نصف حساب می شود. چنانچه در زمینه توریسم فعالیت می کنید هم ضمن معرفی خدمات و تجربیاتتان می توانید خودتان را تبلیغ کنید.


نویسنده : پویان عارف پور
منبع : جزیره توریسم وب سایت Tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
ردیف عنوان
1 شهرهای معروف توریستی که می توانند خطرناک باشند
2 چرا توریسم اهمیت دارد ؟
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

  برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید