درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 605609
رتبه:1
376
1805
834
11176
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

انواع توریسم یا گردشگری قسمت سوم : توریسم تجاری یا Business Tourism

تاریخ 4 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 49
خوب به قسمت سوم سری مطالب انواع توریسم رسیدیم و نوبت به توریسم تجاری می رسد. در واقع به زبان ساده زمانیکه شما برای انجام تجارت به کشورهای مختلف سفر می کنید یا حتی در قالب سفرهای تفریحی به انجام فعالیت های تجاری و سود آور می پردازید ، شما در حال انجام توریسم تجاری هستید . هر چند که اولویت این توریسم لذت بردن از تفریحات و طبیعت و ... نیست اما به خودی خود در برخی موارد سودآوری بسیار زیادتری برای توریست ها و حتی کشورهای توریست پذیر دارد زیرا در صورت انجام شدن و به ثمر نشستن فعالیت های تجاری سود ناشی از آن برای هر دو طرف بسیار خوب خواهد بود.

معمولا افراد ثروتمند و متمول ( تجار ) از این روش توریسم استفاده می کنند ، آنها ضمن اینکه قصد گردشگری و تفریح دارند در عین حال فعالیت های تجاری خود را نیز انجام می دهند ، جالب است بدانید که برخی از کشورها میزبان جلسات ، همایش ها ، سمینارها و انواع و اقسام فعالیت های مورد علاقه تجار می شوند تا در نهایت بتوانند از ورود آنها به کشورشان کسب درآمد کنند یا افرادی که مخاطب قرارداد مشترکی هستند را به هم وصل کنند . برای مثال دقت کرده اید که بعضا بیشتر سفرهای کاری تجار الزاما در کشور هدف نیست و در حین یک سمینار در اروپا ( برای مثال ) در جلسات مختلف این دیدارها انجام می شود . در واقع آن کشور ( اروپایی ) از این نوع فعالیت ها به عنوان یک منبع درآمد استفاده می کند .

گردشگری تجاری یا Business Tourism


البته تعریف سازمان گردشگری جهانی یا WTO ( World Tourism Organization ) از توریسم تجاری خیلی وسیعتر است و آنها اعتقاد دارند که اگر توریست های عادی هم خرید زیادی در حین سفرهای خودشان به کشور دیگر انجام بدهند در واقع توریسم تجاری دارند ، این نوع توریسم در ایران خیلی معمول است ، افرادی هستند که به عنوان توریست به کشورهای همسایه می روند و با خودشان کلی خرید با اهداف تجاری انجام می دهند و به کشور وارد می کنند یا از کشور خارج می کنند . از دیگر مثال های توریست تجاری محلی در ایران می توانیم به ساده ترین چیزها بپردازیم ، شما به گیلان می روید و زیتون می خرید ، شما به مازندران می روید و کلوچه می خرید و شما به تبریز می روید و باقلوا می خرید !! حالا اگر همین خرید ساده شما تبدیل به یک خرید بسیار کلی ، ایجاد یک قرارداد تجاری با شرکت تولید کننده باقلوا شود شما یک توریست تجاری محسوب می شوید . اگر موارد دیگری از این دسته می شناسید که در ایران پتانسیل انجام آن وجود دارد خوشحال می شویم در ادامه همین مطلب عنوان کنید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره توریسم و گردشگری وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید