درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
پویان عارف پور
امتیاز: 202112
رتبه:4
604
182
25
1154
پویان عارف پور ، از بنیانگذاران وبسایت توسینسو ، مهندس الکترونیک ، گرافیست و نقاش حرفه ای ، سابقه برگزاری چندین نمایشگاه طراحی و نقاشی و شرکت در حراجیهای آثار هنری در خارج از کشور ، دارای مدرک MCSE از شرکت مایکروسافت ، تخصص در حوزه Photoshop ، After Effects ، Corel ، Premiere دارای مدرک Security از مایکروسافت ، مدرس دوره CSCU , ICDL. سرپرست اسبق واحد انفورماتیک مرکز بهداشت جنوب تهران ، سرگروه تیم مهندسی آی تی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مدرس کسب درآمد اینترنتی در آریاگسترنت ، مدرس دوره Network+ در دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دارنده مدرک بازارهای مالی Forex از موسسه Emoney. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

ماهیگیری در جزیره کیش – از سری سفرنامه های یک دیوانه ی عاقل

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 79
اولین تجربه ماهیگیری (ماهیگیری در جزیره کیش – از سری سفرنامه های یک دیوانه ی عاقل)

این اولین بار بود که به ماهیگیری می رفتم. محمد لنسر خریده بود و هردوی ما کاسی هم داشتیم پس من هم قلاب حسین رو قرض کردم و به این ترتیب سر از اسکله درآوردیم. این وسط یک جایی به اسم اسکله عربها هم بود ولی دوستانمون گفتند اونجا نرید چون صخره ای هست و ماهی بیشتر داره ولی خطرناکه ما هم زیاد پرس و جو نکردیم و از طرفی اسکله هم بهمون نزدیک بود پس رفیم همونجا.

تا اواسط اسکله و جایگاههای جانبی تابلوهای ماهیگیری ممنوع وجود داشت ولی از آنجا که هرشب تعدادی ماهیگیر در انتهای اسکله مشغول ماهیگیری بودند میشد حدس زد که در اونجا ماهیگیری ممنوع نیست.

برخلاف تصور خیلی ها که فکر می کنن قلاب رو میندازی توی آب و ماهی طعمه رو میخوره و قلاب بعدش میره توی دهنش گیر میکنه و میکشیدش بیرون باید عرض کنم این توی کارتونها و فیلمهاست و در واقعیت ماهیگیری خیلی فوت و فن داره. بطور مثال ، قلابهای کاسی برای جاهایی مثل سد کرج که کم عمق هست برای گرفتن ماهیهای کوچیک خوبه ولی برای جاهایی مثل دریا و صید ماهیهای بزرگ باید از لنسر استفاده کنید و اگر علاقه مندید بیشتر در مورد این قلابها بدانید می توانید در این متن اون رو پیدا کنید . حتی اندازه قلاب و نوع طعمه هم فرق می کنه و این وسط داستان بستن سرب و پرتاب قلاب و شل و سفت کردن نخ بسته به شکارتون هم فرق داره.

درخصوص ماهیگیری بعنوان کسی که برای اولین بار رفته بود ماهیگیری نمیخوام آموزش بدم فقط یک سری تجربیاتم رو میگم چون خودم در اون حد که آموزش بدم به دیگران نیستم. منجمله اونها اینه که اگر خواستین ماهیگیری تشریف ببرید و به جزیره کیش رفتید در جریان باشید حتما لازم نیست به اسکله برید و دور تا دور کیش رو دریا احاطه کرده و میتونید به جاهای دیگه برید که خلوت باشه البته اگر شب میخواین تشریف ببرین جایی برید که روشنایی باشه.

ماهیگیری در ایران


به شخصه ماهیگیری رو یک سرگرمی آرامبخش میدونم و البته ماهی رو بعد از صید، آزاد می کنم اگر نه برام تفریحی نیست ناراحت کننده میشه و برای داشتن آرامش ترجیح میدم جایی ماهیگیری کنم که شلوغ نباشه و ساکت باشه. اسکله جزیره کیش به هیچ وجه این شرایط رو نداره و رهگذران بعضی ماهیگیرها سروصداهای زیادی ایجاد می کنند مثلا مردم درحالی که آهنگ با گوشیشان پلی می کنند با صدای بلند می آیند کنار شما می ایستند و خیلی از ماهیگیران هم با صدای بلند بگوبخند راه می اندازند و خب نمی توانید اعتراض خاصی کنید چون یک مکان عمومی است.

در هیچ صنفی نمیشه گفت همه خوب اند یا همه بد هستند منجمله ماهیگیری برای مثال در اولین شب ماهیگیری با لنسر ما تعداد زیادی ماهی گرفتیم (میگم ما من یکی گرفتم محمد هفت هشت تا ولی شما بگید مساوی بودیم ضایع نشم) و یهو یکی از افرادی که اونجا ماهیگیری می کرد و هیچی بدست نیاورده بود اومد گفت طعمتون چیه گفتیم ماهی مرکب گفت "عه خب پس بیاین برین اونور بچه ها دیشب با طعمه مرکب ماهی شهری چد کیلیویی صید کردن اونجا" بعد شروع کرد که آره سرب قلابتونو بذارین من گره بزنم و اینطوری اشتباهه و اینا ولی هرکاری کرد نتونست سرب رو گره بزنه و اندازه اش رو بهانه کرد و ما به این نتیجه رسیدیم که ایشون اگر بیل زن بود زمین خودش رو بیل میزد و همونجا موندیم و دقایقی بعد دید ما نرفتیم بدون هیچ حرفی اومد کنار ما قلاب انداخت یعنی فکر کرده بود جای ما خوبه و میخواست ما بریم بیاد جای ما بایسته...

البته چندنفری بودند که خیلی وارد بودند و خیلی هم در نهایت حوصله به دیگران آموزش میدادند و از حرفهاشون چیزای زیادی یاد گرفتم. مثلا توی آب کدر به نسبت آب شفاف ، با سرعت کمتری باید قلاب رو جمع کنید و آویز قلای شما بسته به نوع ماهی ای که می خواین بگیرید و نور روز تغیر میکنه (اون آویزایی که ماهیگیرا به کلاهشون میزنن برای قشنگی نیست برای اینه که بسته به شرایط باید عوضش کنن.

به زودی یکی از دوستان قرار هست آموزش ماهیگیری در سایت قرار بده امیدوارم مطالب این متن به دردتون خورده باشه. شما هم اگر تجربیاتی در این زمینه شما هم اگر در این زمینه تجربیاتی دارید میتونید در وبسایت توسینسو اونها رو به اشتراک بذارید. حتی میتونید آموزشهاتونو بصورت ویدیویی بسازید و بفروشید.

نویسنده : پویان عارف پور
منبع : جزیره توریسم وب سایت Tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان حجم (مگابایت) مدت زمان قیمت
1 سفرنامه کیش به روایت یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
2 هتل ویدای کیش از دید یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
3 ماهیگیری در جزیره کیش – از سری سفرنامه های یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
4 سفرنامه دریاچه مَمرَز از زبان یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
5 سفرنامه کویر مرنجاب از زبان یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
6 سفرنامه کویر مرنجاب از زبان یک دیوانه ی عاقل (نسخه ویدیویی) 348 24 دقیقه و 44 ثانیه رایگان
7 سفرنامه جنگل راش از زبان یک دیوانه ی عاقل (نسخه ویدیویی) 134 10 دقیقه و 43 ثانیه رایگان
8 سفرنامه آبشار آهکی از زبان یک دیوانه ی عاقل (نسخه صوتی) 10 0 ثانیه رایگان
9 سفرنامه کاخ سلیمانیه از زبان یک دیوانه ی عاقل 0 0 ثانیه رایگان
10 سفرنامه چهل ستون قزوین از زبان یک دیوانه عاقل 0 0 ثانیه رایگان
11 سفرنامه جزیره قشم از زبان یک دیوانه عاقل 0 0 ثانیه رایگان
دوره مجموعه کل دوره 493 35 دقیقه و 27 ثانیه رایگان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید